Кина Врската верува фабрика и добавувачи | Laiwu челик група

врска оковавам

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Од своето основање, потпирајќи се на предностите на Laiwu челик група, да стане еден од најголемите производители за сидро синџири и чамец синџири во Кина со годишно производство на 100,000T. Нашата компанија произведува главно Φ16-132mm стандард АМ2, AM3 морски сидро синџири, и не-стандардни синџири и фитинзи. На производи се користат во различни типови на бродови, проекти офшор чамец и воена опрема.

Нашите производи се одобрени од страна на ABS, CCS, DNV, gl, KR, LR, NK, Рина, Б.В., РС, BKI класификација брод општества единаесет, а исто така, помина систем за квалитет ISO9002 менаџмент, OSHMS18001 безбедност и систем за управување со здравје и ISO14001 животната средина систем за управување со CSQA на Кина.


  • Претходно:
  • Следно:

  •